Muži siahali v Chodove po troch bodoch

30.01.2017

Pred reprezentačnou pauzou si muži odskočili k superligovému súboju posledných dvoch finalistov do športovej haly na Južnom Meste. Chodov mal za sebou dva úspešné výjazdy na Moravu. Plný počet bodov pozbieral v hale brnenských Bulldogs aj ostravského FBC. Naopak Vítkovice sa necítili v optimálnej forme, v poslednom zápase utrpeli ťažkú porážku pred kamerami ČT s vedúcou mladou Boleslavou.

Obe mužstvá nenastúpili v kompletnej zostave. Bránku hostí od úvodných minút chránil Roman Fučík, Chodovskú Jan Barák. Stretnutie začalo svižne, po šanciach na oboch stranách prišla početná výhoda pre Vítkovice. Vylúčenie Kašovského paradoxne pomohlo domácim, keď po úniku Pražana s Dóžom otvára skóre v oslabení posledne menovaný. Presilovku nakoniec využívajú aj Vítkovice, vďaka Lukášovi Hájkovi je vyrovnané. Počas ďalších dvoch minút pridáva gól domáci Miloš Tyl, na druhej strane je presný Ladislav Gál. Preťahovanie pokračuje, do konca úvodného dejstva sa medzi strelcov zapisuje David Matúš a domáci Marek Vávra - 3:3. Po prestávke pokračujú obaja rivali v útočnej snahe získať vedenie na svoju stranu. Až za stavu 5:5 sa darí Vítkovickým útočníkom odskočiť na dvojgólový rozdiel. Do streleckej listiny si zapisuje úspešný nájazd Josef Rýpar, ďalší gól pridáva Lukáš Hájek a razom svieti na časomiere stav 5:7. Ešte pred oboma gólmi rytierov musí Chodovskú bránku pre zranenie opustiť Jan Barák, miesto neho nastupuje Daniel Mück.

Diváci sa nenudia ani v záverečnej tretine. Mück je zamestnaný od prvej minúty, nezaháľa Ani Fučík, obe mužstvá sú pri chuti. V 48. minúte znižuje na 6:7 Tomáš Sýkora, vedenie o dva góly vracia hosťom štyri minúty pred záverečnou sirénou Ladislav Gal a kompletizuje hetrik. Posledná nádej na vyrovnanie je pre domácich záverečná power-play. Dokonalé ju využívajú. Zlepenými gólmi v čase 59:15 a 59:59 posiela divoký zápas do predĺženia Miloš Tyl. Nastavený čas dlho netrvá a o štyridsať sekúnd neskôr je rozhodnuté. Po prihrávke Václava Komačka prekonáva Mücka Josef Rýpar a Vítkovice víťazia v tesne 9:8!

Najlepšími hráčmi superfinálovej reprízy sú vyhlásení autori hetriku, Miloš Tyl a Ladislav Gál. 254 fanúšikov zaslúžene odmeňuje aplauzom všetkých protagonistov skvelého podvečerného predstavenia. Miesta v superligovej tabuľke sa nemenia, Chodov zostáva druhý za Boleslavou, Vítkovice sú štvrté. Tento víkend si svoje povinnosti splní česká reprezentácia, ktorá s odohrá vo fínskom Turku priateľský zápas s domácimi Fínmi. Superliga pokračuje 12. februára, Vítkovice doma privítajú Sokol Pardubice.