Vítkovické Rytířky berou z Champions Cupu bronzové medaile

12.01.2020

Domácí Champions Cup v porubské RT TORAX Aréně mají za sebou vítkovické Rytířky. Formát Final Four jim pro semifinále turnaje přisoudil švédské Täby, kterému bohužel podlehly, chuť si ale spravily v neděli, kdy se jim opět povedlo zvítězit nad finskými mistryněmi SB-Pro Nurmijärvi.

Täby FC - 1.SC TEMPISH Vítkovice 6:3

SB Pro - 1.SC TEMPISH Vítkovice 3:7

Los přisoudil Vítkoivcím do semifinále švédské Täby a bylo zřejmé, že Rytířky nečeká nic snadného. Nicméně, velké výzvy se nezalekly a rychle vedly 2:0, když se prosadily Maděrová, respektive Buczek. V závěru první třetiny snížila Varli.

Ve druhé části padla jediná branka, na 2:2 srovnala Sjödin. Třetí třetina se soupeři Vítkovic povedla. O osudu utkání se rozhodlo v padesáté minutě, kdy Täby dvakrát skórovalo, v 53. minutě se navíc trefila Croneld.

Naději pro Vítkovice vykřesala Kubečková, ale poslední slovo měla znovu Ranja Varli.

Do boje o třetí místo šly Rytířky proti SB-Pro Nurmijärvi, které v sobotu podlehlo švýcarskému Klotenu 3:9. Začátek měly skvělý, už ve druhé minutě se prosadila Dominika Buczek. V sedmé minutě sice srovnala Eskelinen, jenže pohotová Nikola Příleská našla v jedenácté minutě Zuzannu Krzywak, která prostřelila Siltanen.

Další branka v první části již nepadla, naopak, na začátku druhé třetiny srovnala Heidi Lirkki. Ve druhé polovině druhé třetiny čelily Vítkovice hned třikrát oslabení, ale začaly dobře, v prvním totiž utekla Buczek, předložila míček Plankové, která se nemýlila. Ve druhém srovnala opět Heidi Lirkki a ve třetím měly Rytířky štěstí, když střela Karoliiny Kujala podle sudích neprošla za brankovou čáru.

Vše tak bylo nachystátno na velké představení ve třetí třetině. Ve druhé minutě třetí části napřáhla Trošková a její projektil se odrazil od Soltaly do branky. Ve 47. minutě navíc využila přesilovou hru Husková, o 54 sekund později ji napodobila Seevaldová a Vítkovice rázem vedly o tři branky.

SB-Pro reagovalo oddechovým časem a dokázalo se rovněž dostat do tlaku, ve kterém ale nedokázalo skórovat. Poslední slovo měla naopak tři minuty před koncem Michaela Kubečková.

Vítkovice tak porazily SB-Pro Nurmijärvi 7:3 a získaly bronzové medaile.