Rytířkám chybí bod pro Prezidentský pohár

18.02.2020

Vítkovické Rytířky prožily úspěšný víkend. V sobotu nejprve porazily Chodov 6:5, čímž se velmi přiblížily k vítězství v základní části, v neděli si pak bez problémů poradily s Libercem poměrem 21:0. V posledních dvou kolech jim tak jeden jediný bod stačí k zisku Prezidentského poháru.

Začátek zápasu příliš florbalové krásy nenabídl, zdálo se, že se oba celky musely sžít s důležitostí zápasu. Jako první šel do vedení Chodov, když se v šesté minutě prosadila Suchá. Inkasovaná branka Vítkovicím pomohla a mezi 10. – 12. minutou vstřelily hned tři branky, postupně skórovaly Husková, Buczek a Kubečková. Ve zbylém průběhu první části byly Vítkovice aktivnější, ale další branka již nepadla.

Nástup do druhé třetiny se povedl soupeři, který dokázal zásluhou Jarolímové se Žůrkovou srovnat. 55 sekund poté se ale prosadila Kubečková a Vítkovice znovu vedly. Za dvě minuty ale bylo opět vyrovnáno, přesilovou hru využila hostující Martina Řepková. Vítkovice ale po dvou třetinách vedly, patnáct sekund před sirénou se totiž prosadila Trošková.

Bylo jasné, že ve třetí třetině se rozhodne a oba celky k tomu tak přistoupily: na jejím začátku měly Vítkovice trochu štěstí, když branka Chodova neplatila pro sekání do rukou Nikoly Příleské, deset minut před koncem navíc dala svému týmu dvoubrankové vedení Paloncyová. Prakticky vzápětí trefila Žůrková tyč, Chodov zareagoval oddechovým časem.

Po něm se mu ale nepovedlo dostat do tlaku, obrana Vítkovic jej držela v bloku, a tak musel přistoupit k power play. Čtyřiačtyřicet sekund před koncem vykřesala naději Jiráková, ale Rytířky si nakonec primát v utkání vzít nenechaly a zvítězily 6:5.

Kaňkou je zranění Zuzany Halfarové, která z utkání odstoupila se zraněním v horní polovině těla. Jak dlouho (a jestli) bude v sestavě chybět, zatím není známo.

V neděli Rytířky vyzvaly Liberec, který zatím v sezoně nebodoval a extraligovému pelotonu nestačí. Senzace se mu na Dubině nepovedla, Rytířky si došly pro vítězství v poměru 21:0, když příležitost dostaly všechny dostupné hráčky širšího kádru. Pěti body si osobní statistiky vylepšila dvojice Lucie Cholinská – Sára Seevaldová.

Po víkendu jsou tak Rytířky v Extralize žen první se ziskem 58 bodů, druhé FBC Ostrava má bodů 52. Vzhledem k tomu, že první ostravské derby v základní části tohoto ročníku vyhrálo FBC, potřebují Rytířky ze dvou utkání s Panthers a právě FBC Ostrava získat alespoň jeden bod tak, aby nemohlo dojít na rovnost bodů. Pokud se jim to podaří, získají také podruhé Prezidentský pohár.