Prezidentský pohár opět pro Vítkovice

24.02.2020

Vítkovické Rytířky Prezidentský pohár ze svého držení nepustí. Po nedělní výhře nad Panthers Praha v poměru 15:3 již nemohou být předstiženy na prvním místě v dlouhodobé fázi soutěže. První místo s sebou nese nejen psychickou výhodu, ale také širší možnost výběru soupeřů pro play off.

Panthers Praha - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:15

Rytířky do utkání nastupovaly s vědomím, že Ostrava získala skalp Liberce, a tedy si drží šanci na prvenství v základní části. Tu ale v čele s kapitánkou Denisou Ferenčíkovou rázně odmítly. Vítkovická kapitánka nastřílela už během první třetiny hattrick a po dvaceti minutách tak nakonec Rytířky vedly 4:1.
Druhou část otevřela branka Buczek, následně se povedlo snížit Slané, ale gólově to ze strany Panthers bylo vše. Vítkovice naopak přidaly další čtyři zásahy a díky Ferenčíkové, Šidlové a dvěma zásahům Dominky Buczek, z nichž jeden přišel v oslabení, vedly po dvou třetinách již 9:2.

Třetí třetina se v Rudné už prakticky jen dohrávala. Vítkovice přidaly šest branek, samy jednou inkasovaly a po klidném průběhu mohly oslavit výhru 15:3 a s tím spojené prvenství v základní části.